restauracja włoska Bianca Kraków

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w kraju najpopularniejszy rodzaj restauracji. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej wrażliwi goście kosztują mniej znane potrawy – tortellini, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele składników rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w menu są również mniej znane włoskie dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i potrawy z różnych miejsc kraju. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski nastrój.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać trunków. Obiad z całą pewnością musi zawierać również aperitiff. Kieliszek czerwonego wina to dla Włocha kanon. nowa restauracja włoska w Krakowie Najbardziej popularne wina z Włoch to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta oraz pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być postrzegana jako faktycznie włoska, musi mieć bogatą kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *