Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite oraz w wielu przypadkach zawierają dużo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są naprawdę smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbasa.

Rynek główny restauracja

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, niemniej jednak kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z fenomenalnego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine Krakow

W najwyższym stopniu banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej także znaleźć de facto przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem przeróżnych, od czasu do czasu egzotycznych potraw.
•    Oprócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna i nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i optymalne polskie napoje oraz weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *